Nowy system drzwi przesuwnych.

Różnorodność stylów, trendów modowych oraz inspiracji pojawiających się w dzisiejszym wzornictwie, daje ogromne perspektywy projektowania i aranżowania wnętrz.

 

Swobodnie używa się tu różnorodne materiały: szkło, drewno, metal i ich łączone formy. Coraz większą popularność w aranżacji pomieszczeń zdobywa aluminium, jakiego zastosowanie umożliwia na uzyskanie efektu lekkości oraz elegancji.

Wspaniały blask aluminiowych materiałów

Szerokie możliwości formowania aluminium, jego naturalna lekkość oraz uniwersalność, powodują, że jest ono stosowane w produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz: w kinkietach, oprawach lamp żaluzjach albo też skrzydłach drzwiowych – w każdym miejscu, gdzie ważny jest nowoczesny wygląd a także funkcjonalność. Ważne w aranżacji wnętrza, poza formą samych ścian, podłóg a także elementów dekoracyjnych, są elementy zabudowy – drzwi przesuwne, które będą mogły służyć tak do oddzielenia poszczególnych pokoi, jak i do robienia wnęk, które spełniają funkcję szafy.

Wypełnienie takich drzwi może być różne – zrobione z paneli, szkła barwionego bądź też luster. Jakość krajowego producenta

Ogromna konkurencja w branży profili z aluminium sprawia, że możemy wybrać spośród ogromnej oferty towarów. Warto być jednak ostrożnym, bowiem mała cena takich konstrukcji nierzadko może okazać się pułapką. Wiele systemów robiona jest nierzadko na terenie Chin, co marnie odbija się na ich jakości. Na rynku działają jednak także nasi producenci, jakich oferta spełnia wysokie standardy jakościowe – Posiadanie prywatnego zaplecza do produkcji oraz grupy specjalistów zapewniają najlepszą klasę naszych profili. Jesteśmy w stanie stale monitorować ich standard, monitorując najmniejszy etap wykonywania produktu – wyjaśnia Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., jaka pod marką Alwood robi aluminiowe zestawy meblarskie – W odróżnieniu od pozostałych producentów nie przekazujemy wykonywania profili w Chinach, lecz wykonujemy i składujemy je u siebie. Jesteśmy w stanie więc powiedzieć, że nasze produkty są w 100% lokalne – wspomina Agnieszka Jeznach.

W propozycji Alwood będzie można wyszukać 2 typy profili, wyróżniających się wzajemnie grubością. System 18 jest przeznaczony do budowy drzwi przesuwanych z wypełnieniem o grubości do 18 mm i charakteryzuje się prostotą montażu drzwi oraz ogromną wytrzymałością Lekkie i ładne drzwi przesuwne można uzyskać używając system 10, w jakim zabudowanie może tworzyć zarówno płyta, jak i materiał szklany, szyba o bezpiecznej strukturze czy też lustro. Powyższe systemy posiadają powłokę anodowaną, zrobioną w zgodzie z zasadami certyfikatu QUALAND – zapewnia im to odporność na rdzewienie w obecności podwyższonej wilgotności i zapewnienie trwałej powłoki dekoracyjnej w okresie użytkowania.

Zależnie od własnych upodobań zabudowanie może być wykonane formie „przezroczystej ściany”, bądź całkowicie zamknięte. Rozwiązania konstrukcyjne drzwi przesuwnych powinny charakteryzować się dużą estetyką, a jednocześnie być wytrzymałe i lekkie – tak, żeby można je było łatwo zasuwać a później odsuwać. Na uzyskanie tych parametrów pozwala zastosowanie aluminium, które cechują się naturalnie nie tylko funkcjonalnością, ale i atrakcyjnym wyglądem. Subtelny blask aluminiowych materiałów, dodaje tej konstrukcji minimalizmu i sprawia, iż doskonale wpisuje się ona w dowolnego rodzaju wnętrze.